<-- powrót do strony głównej

Barwny korowód przejeżdźający przez niesamowicie przystrojone przez mieszkańców sołectwo Roztropice.
W taki właśnie sposób rozpoczęły się Dożynki Gminne w Gminie Jasienica których to w tym roku gospodarzami były sołectwa Roztropice i Wieszczeta.
Początek wszystkich wydarzeń tego dnia miał miejsce przy remizie OSP Roztropice gdzie w korowodzie zjawiły się sołectwa Gminy Jasienica. Po zbiurce korowodu sołectw i organizacji działających na terenie gminy, sznur przystrojonych maszyn rolniczy ruszył do gazdów tegroczych dożynek Państwa Haliny i Zbigniewa Marekwica.
Po przywitaniu przez gazdów dalszymi obrzędami zajął się Zespołu Regionalnego „Międzyrzeczanie” oraz towarzysząca temu muzyka Orkiestry Dętej z Jasienicy.
Kiedy zakończyły się przedstawione obrzędy głos zabrał Wójt Gminy Janusz Pierzyna prosząc Gazdów Dożynek by obięli patronat na tegorocznymi dożynkami i cały rok go trzymali.
Tak uroczystości na gruncie gazdów dobiegły końca i następnie obchody święta plonów wyruszyły w stronę kościoła Ewagielickiego w Wieszczetach.
Tam dziękując za plony mieszkańcy modlili się wspólnie. Gdy kościelne uroczystości zostały zakończone cały korowód udał się na amfiteatr w Rudzicy gdzie na wszystkich gości czekały smaczne dania jak i świetna muzyka.
Nie zapomniano również o najmłodszych gościach tegoroczej imprezy pozwalając dziecią korzystać z zapewnionych atrakcjii.
Kiedy nastąpiło złożenie wieńców dożynkowych i podzielenie się chlebem oraz zostały zakończone części oficjalne do tanecznej zabawy zapraszały zespoły Kapela Bawarska „Bayerock'' oraz Secret Duo, a wszyscy goście bawili się w świetnej i pogodnej atmosferze do późnych godzin wieczornych.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Dożynek Gminnych 2017

  <-- powrót do strony głównej