<-- powrót do strony głównej

Dnia 28.06.2015 r. na terenie OSP Roztropice, Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic, dzieki współfinansowaniu przez Gminę Jasienica zorganizowało pierwszą od rozpoczęcia swojej działalności imprezę pt. "Dzień Dziecka połączony z zakończeniem roku szkolnego oraz z wspólnym biesiadowaniem".

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:30, a na teren OSP dzieci i ich rodzice mogli dotrzeć Ciuchcią Beskidzką, która z wyznaczonych przystanków zabierała pasażerów.

Kiedy chętni zostali przywiezieni na miejsce imprezy, dzieci razem z rodzicami zostali zaproszeni do środka budynku OSP gdzie od samego początku czekały na nich różne atrakcje np. malowanie twarzy oraz wiele konkursów z nagrodami.

Prowadzeniem zabaw i konkursów zajął się niezastąpiony zespół PRELUDIUM z Bielowicka.Dobra zabawa trwała w najlepsze, ponieważ na dworze na dzieci czekały już inne atrakcje jak choćby pokaz wozu bojowego OSP Roztropice czy jazda konna.

Niestety ze względów pogodowych nie pojawiła się dmuchana zjeżdżalnia i nie został przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy.
Po części zabaw i konkursów nastąpił czas na oficjalne otwarcie imprezy którego dokonali Prezes Stowarzyszenia Pan Andrzej Sowa, Sołtys Wsi Roztropice Pani Barbara Sadlik oraz Pani Janina Gogler.Impreza została również uświetniona przez przybycie na nią zaproszonego wójta naszej gminy Pana Janusza Pierzynę oraz innych gości.Po oficjalnym otwarciu roztrzygnięty został ogłoszony uprzednio konkurs na wiersz o Roztropicach.

Każdy, kto zgłosił do konkursu zgłosił swój wiersz, dostał szansę na zaprezentowanie go zgromadzonej publiczności. Laureatami i zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy konkursu.Po wszystkim rozpoczęła się część druga imprezy czyli Biesiada Śpiewacza. Na jej początku przez koło śpiewacze Stowarzyszenia został odśpiewany hymn Stowarzyszenia Sympatyków Roztropic.Do wspólnej zabawy porwał jednak wspomniany zespół PRELUDIUM z Bielowicka,który spowodował że miejsce przed OSP zostało opanowane przez tańczących gości przybyłych na imprezę.Nie zostawiliœmy gości z pustymi brzuchami, ponieważ czekały na nich smakołyki tj. ciasta, soki, frytki, szaszłyki i kiełbasy grilowane przygotowane przez mieszkańców, KGW Roztropice oraz sponsorów. Impreza zakończyła się o godzinie 21:00.

Stowarzyszenie Sympatyków Roztropic, w tym Prezes Andrzej Sowa i Członkowie oraz Sołtys i Rada Sołecka pragną wyrazić serdeczne podziękowania dla:

- Gminy Jasienica za współfinansowanie całej imprezy.
- Prezesowi OSP ROZTROPICE Panu Grzegorzowi Tłoczkowi oraz Strażakom za pomoc w zabezpieczeniu imprezy i pokaz wozu bojowego.
- Zespołowi PRELUDIUM z Bielowicka za umilanie imprezy świetną muzyką.
- Osobom które od początku do końca zaangażowały się w organizację tej imprezy i obsługę gości oraz opiekę nad dziećmi.
- Wszystkim, którzy nie zostali ujęci w podziękowaniach a znacząco przyczynili się do zorganizowania imprezy.

Szczególne podziękowania należą się naszym SPONSOROM:
   Mleczarnia Roztropice
   Przedsiębiorstwo Prywatne REX S.J. Roman Zając i Czesław Putyra z Bielska Białej
   Trumpf Mauxion Chocolates sp. z o.o. z Skoczowa
   SANCO DESING
   Łakoć Sp.z o.o.
   D eko Piek Gilowice
   Coca-Cola
   Państwo Dorota i Tadeusz Haręża
   Państwo Aleksander i Teresa Biel
   Tupperware Ewa Szturc
   Sklep Marcin Ryszka z Rudzicy
   Sklep mięsny Państwa Otyli i Krzysztofa PILARZ z Rudzicy

  <-- powrót do strony głównej